Yotubeden para kazanmak için ne yapabilirsiniz? Youtubeden para kazanmanın yolları nelerdir?

Yotubeden para kazanmak için ne yapabilirsiniz? Youtubeden para kazanmanın yolları nelerdir?
Yazıyı değerlendir misiniz?

Youtubeden Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Önceki iki yazımızda Youtubeden para kazanmanın mümkün olduğunu dünyadan ve Türkiye’den örnekler ile görmüş olduk. O yazılarda bahsedilen kazanç miktarları sadece doğrudan elde edilen gelirlerdi. Fakat Youtubeden para kazanmanın yolları bunlardan ibaret değildir ve sadece sizin yaratıcılığınızla sınırlıdır. Bu yazımda Youtubeden para kazanmanın değişik yollarından bahsedeceğim.

Son zamanlarda evden para kazanma yolları arasında Youtube’ un adı sıkça duyulur hale geldi. Youtubeden para kazanmak mümkün bunu artık biliyoruz. Buradaki asıl konu bunu yapmanın geleneksel olmayan, herkesin bilmediği yolları nelerdir?

Aslında Youtubeden gerçekten yüksek miktarlarda ve sürekli para kazanmak istiyorsanız bunu biraz daha derin düşünmeniz ve iyi bir strateji geliştirmeniz gerekir. Biliyorum şimdi kafanız karıştı ve ne demek isteğimi anlamadınız. Açıklayayım:

Davulun sesi uzaktan hoş gelir

Dışarıdan bakan birisi Youtubeden para kazanma olayını şu şekilde anlamıştır: Videoları oluştur, paylaş, bu videolar yüz binlerce kez izlensin ve izlenen videoların reklam gelirlerinden kazandığın paranın tadını çıkar. Bunlar kulağa çok basit ve zahmetsiz geliyor değil mi? Fakat gerçek şudur: Sadece Youtube reklam gelirleri ile sağlıklı yüksek gelir elde etmek gerçekten çok zordur.

Reklamcılar şunu söylüyor: reklamcıların her 1000 görüntülenme için ödediği ortalama 20 $ paranın videonun gösterildiği kanala kalan kısmı 1000 görüntülenme başına 2$ ile 3$ arasındadır.

Yani, videoların reklam kazançlarından ciddi bir gelir elde edebilmeniz için izlenme sayınızın 1 milyon civarında olması gerekir. Diğer bir deyişle reklam gelirlerinden ayda 5-6 bin lira kazanabilmeniz için videolarınızın toplam izlenme sayısının ayda 1 milyona yakın olması gerekir. Her ay bu kadar izlenme sayısına ulaşmak hiç de kolay değildir. Buradan anlaşılıyor ki Youtubeden para kazanmak o kadar da kolay değilmiş.

 

Durun Gitmeyin! İyi Haberlerim Var!  

İyi haber şu ki, Youtubeden para kazanmanın tek yolu reklam gelirleri değildir. Youtube’ da çalışmayı seven yaratıcı fikirleri olan kişiler için birçok para kazanma imkânı var.

Youtubeden para kazanmanın alternatif yolları:

Youtubeden sağlıklı bir şekilde gelir elde etmek için bu Youtube’ un kendisini para kaynağı olarak değil bunun yerine bu platformu bir araç olarak kullanmak mantıklı bir yoldur. Youtube’ u para kazanma aracı olarak kullanmanın en iyi şekli onun insanlara ulaşmaktaki ve onları etkilemekteki gücünü işlerimizin etkisini artırabileceğimiz bir kaldıraç olarak kullanmaktır.

  • Başka bir mecrada bulunan ürününüzü satmak

Dünyada en çok kullanılan arama motoru hangisi biliyor muydunuz? Tabi ki Google. Peki ikinci sıradaki? Evet bildiniz; Youtube. Bu devasa imkânı göz ardı etmek pek mantıklı olmasa gerek. Youtubeden para kazanmanın en etkin yollarından birisi onu pazarladığınız bir ürünü satmakta kullanmaktır.

Varsayalım ki satmak istediğiniz bir ürün var ve siz bu ürünü satmak için bir ortam oluşturdunuz. Bu gitti gidiyor, n11 yoluyla veya kendi internet mağazanız vs. şeklinde olabilir. Bu durumda sattığınız ürünün potansiyel müşterilerinin ilgisini çekecek videolar hazırlarsınız. Bu videoların sonunda akıllıca hazırlanmış uygun tanıtımlarla müşterileri ürün satış sayfanıza yönlendirebilirsiniz.

  • Videolarınızı YONDO gibi platformlar üzerinden satmak

Eğer sadece videolarınızın izlenmesi ile para kazanmak istiyorsanız videolarınızı koymak için sadece reklam gelirleri üzerinden para kazanabileceğiniz Youtubeden daha iyi alternatifler olabilir. Yondo gibi bu platformlarda izleyiciler videoları izlemek için para ödüyor. İnsanların videolarınızı izlemek için para ödemesini sağlamak için ise ciddi bir takipçi kitlesine ve bir marka oluşturmaya ihtiyacınız var.

Bu yöntemi kullanarak Youtubeden para kazanmak için önce bir Youtube kanalı açacaksınız ve bir izleyici kitlesi oluşturacaksınız. Asıl amacınız bu izleyici kitlesini kullanarak bir marka oluşturmak. Bir güven oluşturduktan sonra izleyici trafiğini asıl para kazanacağınız platforma yönlendirebilirsiniz. Bu şekilde takipçilerin ilgisini çekecek içeriğe sahip videoları satabilirsiniz.

  • Ziyaretçi Trafiğini Satış Ortaklığı Sayfasına Yönlendirerek

Satış ortaklığı internet üzerinden para kazanmanın en popüler yöntemlerinden birisidir. Satış ortaklığı yapan çoğu kişi bu iş için yeterince emek harcamadığından çok fazla para kazanamamaktadır.

Youtubeden para kazanmanın en sağlam yöntemlerinden birisi, bir youtube kanalı açarak bu kanalı satış ortaklığı sistemini canlandırmak için kullanmaktır. Satış ortaklığı yapan kişiler bu iş için kurmuş oldukları siteleri ve blogları youtube videoları ile destekleyerek müşteri sayılarını birkaç katına çıkarabilirler.

  • Sponsor Bulmak

Eğer bundan önceki iki yazımındaki Youtube kanallarını incelerseniz Youtubeden para kazanmanın en iyi yollarından birisini fark edeceksiniz. O kanallardaki videoların çoğunda sponsor kullanılmıştır veya videoların içerisinde reklam vardır.

Sponsorluk alarak Youtube ile ilgili işlerinizi aksatmadan bir kazanç yolu daha elde etmiş olursunuz. Çoğu zaman sponsordan alınan ücretler Youtubeden alınandan çok daha fazla olmaktadır. Ek gelir olarak da Youtube’ un ödediği miktar kazanılmaktadır.

  • Kalıpları Kırın

Yukarıda bahsettiğimiz yolları da göz önünde bulundurun. Fakat kendinizi bunlarla sınırlamayın. Yaratıcı olun ve kendi yeteneklerinize ve iş imkanlarınıza uygun olarak işlerinizi geliştirmenin kendinize özgü yollarını bulun.  Bunu ciddiyetle yaparsanız göreceksiniz ki Youtubeden para kazanmanın yolları hiç de az değil.

Kısa yoldan çaba harcamadan para kazanmak piyangodan zengin olmak gibidir. Böyle bir şey olmaz diyemezsiniz fakat bu şans eseri ve çok çok az kişi için gerçekleşebilir, üstelik sürekli de olmaz. Fakat Youtubeden para kazanmak da diğer para kazanma yolları gibi, emek, akıl, tecrübe ve yaratıcılık birleştirilirilmesiyle hiç de zor değildir.

İlgili Yazılar
  Youtube İzlenme Sayınızı Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz? Youtube her gün milyarlarca kişinin gezindiği bir
Kanalınız İçin İçerik Fikirleri Bu yazımda Youtube den para kazanmak için hangi tür kanalların açılabileceği
Dünyadaki En Çok Kazandıran Youtube Kanalları Siz de Youtube ile para kazanmak istiyorsanız, Youtube da
Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Yotubeden para kazanmak için ne yapabilirsiniz? Youtubeden para kazanmanın yolları nelerdir?” hakkında 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir