Youtube izlenme sayılarınızı arttırmak. Youtube kanalınızı nasıl popüler hale getirebilirsiniz?

Youtube izlenme sayılarınızı arttırmak. Youtube kanalınızı nasıl popüler hale getirebilirsiniz?
1 (20%) 2 votes

 

Youtube İzlenme Sayınızı Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Youtube her gün milyarlarca kişinin gezindiği bir ortam. Bu sebepten işinizi geliştirmek için Youtube çok büyük bir pazar imkânı sunuyor. Fakat bunu sağlayabilmek için yeterli sayıda izleyici ve takipçi kitlesi oluşturmanız gerekiyor.

Videolarınızın izlenme sayılarını sürekli olarak yüksek tutmayı nasıl sağlayacaksınız? Bu yazımda Youtube izlenme sayıları yüksek kanalların ortak özelliklerinden yola çıkarak popüler bir kanala nasıl sahip olabileceğinizi anlatacağım.

Kendi markanızı oluşturun

Kanalınızın genel olarak temasının ne olacağına ve kanalınızın nasıl bilinmesini istediğinize karar vermelisiniz. Ve bunu gerçekleştirmek için çalışmalısınız.

Bir abone kanalınıza girdiğinde ne ile karşılaşacağını önceden kestirebilmelidir. Bu şekilde bir kalite oluşturabilirseniz diğer binlerce Youtube kanalı arasından tercih edilirsiniz.

Markanız sizi temsil eden işarettir, kalitenin sizin tarafınızdan verilmiş bir garantisidir, bu garantinin sağladığı reklamınızdır, ürününüzün hedef kitlesi arasındaki bilinirliğinizdir, bu sayede hedef kitlenizin yaptığı seçimdir, bu seçim sayesinde kanalınızın artan değeridir, sizin prestij ve saygınlığınızdır.

 

 

Youtube-marka-olusturmak

 

Kanalınızın ismi içerikli uyumlu olmalı ve insanların dikkatini çekecek bir logonuz olmalıdır. Markanızı oluşturabilir ve koruyabilirseniz Youtube izlenme sayınız istikrarlı olarak artacaktır.

İnsanlara Profesyonel Şeyler Sunun

İnsanların sizin sahip olduğunuz bilgilerden yeni şeyler öğrenmesini ve bundan yararlanmalarını sağlayın. Yapmış olduğunuz işlere profesyonel bilgilerinizi katın. Bunu yapmanız insanların ilgisini çekecektir. Fakat bunu onları ürkütmeyecek şekilde yapmalısınız. Bunu da profesyonel jargon kullanmaktan kaçınarak, daha belirgin ve anlaşılır örneklendirmeler yaparak sağlayabilirsiniz.

Etiketlere önem verin

Etiketler yaptığınız paylaşımların kategorize olmasını ve Youtube aralamalarında kolayca bulunmalarını sağlar. İnsanlar tam aradıkları şeyi bulabilirse Youtube izlenme sayınız artar. Örnek ile açıklamak gerekirse sizin sunduğunuz portakalsa ve portakal arayanların değil de elma arayanların karşısına çıkıyorsanız tabi ki tercih edilmezsiniz.

Videolarınız Ne Çok Uzun Ne De Çok Kısa Olmalı

Yayınladığınız videolar insanları aktarmaya çalıştığınız konuya uygun uzunlukta olmalı. Çok kısa videolar insanlar anlatılan konuya adapte olamadan biter. Örneğin komik videolar çok kısa sürerse insanlar hemen yeni bir tanesinin arayışına girer. Fazla uzun videolar ise insanı sıkar ve insanların videoyu yarım bırakarak başka bir tane arama isteği doğurur. Bu da izleyicinin başka bir kanala gitme riskini oluşturur.

Kaliteli videolar oluşturun

Video içeriğiniz sağlam, yaratıcı ve cezbedici olabilir. Fakat üretim kalitesi düşükse insanların izlemeye devam etmesi pek olası değildir.

Görüntü kalitesi düşük veya acemice kesilip montajlanmış videolar izleyicide bu işi ciddiye almadığınız intibaını uyandırır.

Bunun için iyi bir kamera ve mikrofon edinmelisiniz. Videolarınızı çok iyi ve profesyonelce düzenlemelisiniz. Bir işten para kazanacaksanız o işe para yatırmanız kaçınılmazdır.

Diğer sosyal medya platformlarını kullanın

Youtube kanalınızın izlenme sayısını arttırmak ve tanıtımını yapmak için Facebook, Twitter, Instagram gibi diğer sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Bu konuda yakın çevrenizi teşvik edebileceğiniz gibi onların çevresini de hareketlendirebilirsiniz.

Hashtaglar sizin videolarınızla ilgilenebilecek kimselerin sizleri kolaylıkla bulmasını sağlayacak ve youtube izlenme sayınızı arttıracaktır.

Videolarınızı İnternet sitenize Ekleyin

Daha önceden sahip olduğunuz bir bloğunuz veya siteniz varsa videolarınızı buraya koyarak website ya da blog takipçilerinizin bunlara ilgisini çekebilirsiniz.

Düzenli aralıklarla içerik ekleyin

İçerik eklemek için kendinize bir zaman aralığı belirleyin ve bunu takipçilerinize bildirin. Bu sayede içeriklerinizden memnun kalan aboneleriniz aynı zaman aralıklarında kanalınızı ziyaret edecek ve sadık bir takipçi kitlesi oluşmuş olacaktır.

Bu saydığım maddelere zaman geçtikçe kendi tecrübelerinize göre yenilerini ekleyerek Youtube izlenme sayılarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar
Bu yazımda Youtube İçerik Oluşturucu akademisinden derlediğim, içerik fikirlerinin oluşturulmasından ve bunların nasıl gerçekleştirileceğinden bahsedeceğim.
Youtubeden Para Kazanmanın Yolları Nelerdir? Önceki iki yazımızda Youtubeden para kazanmanın mümkün olduğunu dünyadan ve
Dünyadaki En Çok Kazandıran Youtube Kanalları Siz de Youtube ile para kazanmak istiyorsanız, Youtube da
Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Youtube izlenme sayılarınızı arttırmak. Youtube kanalınızı nasıl popüler hale getirebilirsiniz?” hakkında 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir